Våra medarbetare

Här hittar du Gröna arbetsgivares alla medarbetare och deras kontaktuppgifter. E-postadressen är fornamn.efternamn@grona.org.

Lena-Liisa Tengblad

VD

Telefon
08-762 72 13
E-post
lena-liisa.tengblad@grona.org

Helène Backvik Svensson

VD-assistent

Telefon
08-762 72 39
E-post
helene.bs@grona.org

Maria Möller

Vice VD, Förhandlingschef

Telefon
08-762 72 23
E-post
maria.moller@grona.org

Örjan Lenárd

Vice Förhandlingschef

Telefon
08-762 79 64
E-post
orjan.lenard@grona.org

Bengt Johansson

Chefsjurist

Telefon
08-762 72 41
E-post
bengt.johansson@grona.org

Maria Wikström

Kommunikationschef

Telefon
08-762 68 02
Mobil
070-532 68 02
E-post
maria.wikstrom@grona.org

Sophie Åhsberg

Kommunikation, Content

Telefon
08-762 68 36
E-post
sophie.ahsberg@grona.org

Linus Ljungström

Kommunikatör, Digital Utveckling

Telefon
08-762 68 37
E-post
linus.ljungstrom@grona.org

Camilla Backlund

Arbetsmiljöexpert

Telefon
08-762 72 29
E-post
camilla.backlund@grona.org

Kristine Wiklund

Expert Arbetsmarknad och Kompetensförsörjning

Telefon
08-762 72 38
E-post
kristine.wiklund@grona.org

Emma Terander

Ansvarig samhällspåverkan & omvärld

Telefon
08-762 72 57
E-post
emma.terander@grona.org

Lars-Olov Söderberg

Förhandlare

Telefon
019-19 57 60
E-post
lars-olov.soderberg@grona.org

Kajsa Dahlerus

Förhandlare

Telefon
08-762 72 20
E-post
kajsa.dahlerus@grona.org

Björn Jonasson

Förhandlare

Telefon
090-71 82 87
E-post
bjorn.jonasson@grona.org

Henrik Persson

Förhandlare

Telefon
019-19 57 61
E-post
henrik.persson@grona.org

Ann-Soffie Perrin

Förhandlare

Telefon
036-30 32 20
E-post
ann-soffie.perrin@grona.org

Lena Andersson

Förhandlare

Telefon
040-35 26 10
E-post
lena.andersson@grona.org

Jonas Palmqvist

Förhandlare

Telefon
040-35 26 14
E-post
jonas.palmqvist@grona.org

Sonja Lagergren

Förhandlare

Telefon
08-762 68 17
E-post
sonja.lagergren@grona.org

Ingela Hult

Medlemsadministratör

Telefon
08-762 72 47
E-post
ingela.hult@arbio.se

Carina Gisler

Assistent Arbetsgivarservice, Medlemsadministratör

Telefon
08-762 68 24
E-post
carina.gisler@arbio.se